• 2018 filmlerini izlemek için menülerden ilgili kategoriye bakabilirsiniz.

Sorun Bildir

Umudun Öteki Yüzü – The Other Side of Hope (2017) 1080p Türkçe Dublaj izle

FİLM ÖZETİ

Umudun Öteki Yüzü - The Other Side of Hope filminin konusu, Bombalardan dolayı Halep’ten kız kardeşi ile kaçmak zorunda kalan Suriyeli göçmen Halid, uzun süren yolculukta kız kardeşini kaybeder ve bir geminin kazan dairesinde Helsinki’ye varır. Diğer taraftan Wikström, kravat ve erkek gömlekleri satan bir satıcıyken pokerde kazandığı para ile kendine bir lokanta kurar. Mülteci başvurusu reddedilen Halid diğer bir çok mülteci gibi yaşa dışı olarak orada yaşamaya karar verir.Bir yandan da kız kardeşini aramaktadır. Bir gün Wickström’ün restoranının çöplüğünde uyurken Wikström onu bulur yanında çalışması için onu işe alır. Bu iki farklı insanın dostluğu dünyanın daha iyi bir yer olabileceğini ya da olması gerektiğini gösterecek mi?.Fullfilmizlesin.com İyi seyirler diler.

FİLM HAKKINDA

Umudun Öteki Yüzü - The Other Side of Hope (2017) 1080p Türkçe Dublaj izle

DEVAM FİLMLERİ

FİLM YORUMLARI

ZİYARETÇİ
filmkolik
19 Şubat 2018 Saat 22:28

finlandiya gibi muasır medeniyetler seviyesindeki bi ülkeyi bile her filminde yerden yere vuran aki kaurismaki avrupa’nın suriye’den savaş sebebiyle kaçan insanlara tutumunu da çok güzel eleştirmiş.

halid’in yaşadıkları abartısız ve ajitasyona fazla girilmeden, aki kaurismaki’nin mimiksiz ve soğuk oyuncu seçimiyle çok güzel birleşmiş. bu tür dram içeren senaryoları vıcık vıcık bi çekimle izlemekten nefret eden biri olarak aki kaurismaki’de böyle bi şeye denk gelmedim hiç. oyuncu seçimi senaryonun ne önüne geçmiş ne de arkasında kalmış. bu sene izlediğim en iyi film bana göre.

çoğu aki filmi gibi bu da siyasi bi film. avrupa’yı ve ülkesini yine eleştirmiş evet. orada da suriyeli olsun arap olsun savaştan canını ve ailesini kurtarmak isteyen insanlara karşı nefret kusan ve canına kasteden kesim genelde milliyetçiler. bizde suriyeli meselesi iktidar yüzünden politik malzeme olarak kullanıldığından o insanlara sadece bizdeki milliyetçi türkçü tayfa karşı değil, aki kaurismaki gibi sosyalist bi adamla aynı ideale sahip solcular da karşı. aslında bu film biraz avrupa eleştirisi içerirken biraz da ülkemizdeki solcu ve insan hakları adına bir şeyler talep edip suriyelilere olumsuz bakan insanları da eleştiriyor. iktidarın savaştan kaçan insanları siyaset malzemesi yapması ne kadar iğrenç olsa da halid ve kardeşi meryem gibi insanlar gerçekten de var olabilirler.

bu film sanırım en çok ülkemizdeki liberal muhazafakar denilen oksimoron kitlece kullanılabilir bir malzeme olmuş gibi. batı düşmanlığı kasan, özde değil sözde hümanizm diye avrupa’yı sırf suriye meselesiyle yargılayan insanlara tek demek istediğim şey, siz avrupa’nın insan haklarına, kadın haklarına, eşcinsellere nasıl insan gibi davrandıklarına eleştiri getirmeden önce iran’da tecavüze uğradığı için namusunu kirletmiş sayılan 16 yaşındaki atefah rafavi sahaaleh’in yaşının nasıl mahkeme kararıyla büyültülüp idam edildiğini eleştirin, meydanlarda çoluk çocuğun önünde kılıçla kafa kesen, vinçle adam asan ülkelerdeki insan haklarına bir eleştiri getirin. avrupa zaten kendi kendisini eleştiriyor merak etmeyin.

Cevapla
    ZİYARETÇİ
    İbrahim
    24 Şubat 2018 Saat 19:30

    Yazını okudum.Sen insan olmuşsun.Tesekkurler.Saygi duyuyorum.

    Cevapla